• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Національно - патріотичне виховання

22 січня в закладі відзначали День Соборності та 105-річницю підписання Акта злуки між УНР та ЗУНР. Дізнавшись історію цього визначного дня учні закладу зрозуміли важливість об`єднання людей та їх спільну працю для України. Цей день по-особливому перегукується із сьогоденням і показує вихованцям наскільки необхідно патріотами.

Перемозький ліцей вкладає найважливішу цеглинку у своїз вихованців - патріотизм. З цією метою 21 листопада у закладі відзначався День Гідності та Свободи, в цей день було проведено тематичну бесіду "Незламний дух" та переглянуто відео "Вільна Україна".

26 травня 2023 року, через тривалу паузу, в зв'язку з карантином, військовим станом в країні , у Перемозькому ліцеї відновив своє існування виховний національно-патріотичний загальношкільний захід "Ігри патріотів!" Учні імали змогу продемонструвати свої набуті знання , вміння та навички в різних галузях. Фінальною крапкою заходу була смачна козацька каша!.

13 жовтня 2021 року, напередодні Дня Покрови Божої Матері, з нагоди Дня українського козацтва та Дня захисника України, в Перемозькому НВК відбулася традиційна посвята в джури. Цей патріотичний захід був хвилюючим і пам'ятним для хлопців 5-6 класів. Цього року гостинний двір закладу освіти зібрав на родинне свято всіх школярів, колектив працівників НВК, батьків та шановних гостей: козаків Українського реєстрового козацтва, виконуючу обов*язки начальника відділу освіти, молоді та спорту Бородуліну В.В., провідного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Щербу Т.В., директора ЦПР «Мрія» Головерду С.А., старосту Перемозького старостинського округу Деркач Н.Г.

Урочисту церемонію посвяти здійснили верховний отаман Українського козацтва Опанащук В.С., крайовий гетьман Київського козацтва Шкуренко С., генеральний хорунжий Українського козацтва Мазур І., настоятель храму «Різдва Пресвятої Богородиці» с.Перемога о. Олександр.

В народі кажуть: «Козаки – це відважні воїни, які дивляться у вічі смерті, завжди готові на двобій з нею. Шабля – їх хрест, перемога – їх Бог, а пісня є молитвою!». Тож, свою спритність, гнучкість, силу, кмітливість нащадки славних козаків продемонстрували на спортивних змаганнях по станціях.

А фінальним акордом дійства була козацька каша та запашний цілющий чай на травах!

Свято подарувало кожному піднесений настрій та почуття гордості за гідну зміну майбутніх захисників України.

/Files/images/P91011-132717(1).jpg

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і знято багато фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Тож, напередодні свята Покрови Божої матері, Дня українського козацтва, Дня захисника Вітчизни, що відзначаються 14 жовтня, з метою формування в юного покоління українського козацького характеру, ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, нації, розвитку національних традицій, у Перемозькому НВК відбулося загальношкільне свято «Козацької слави», яке зібрало на шкільне подвір`я учнівський та трудовий колективи, батьків, гостей з сусідніх сіл.

Ведучі свята Мотруніч Вєроніка та Рихлик Дарина (учениці 7 класу) вправно запрошували на імпровізовану сцену під відкритим небом та сонячним промінням класні колективи для виступу, де кожен клас мав змогу продемонструвати свою майстерність та творчі здібності у танцях, піснях, інсценізаціях. Проня Прокопівна та Кайдашиха (учениці 10 класу Вовк Яна та Туркова Анастасія) розповіли присутнім про лицарські якості, моральні чесноти козаків. Під гучні оплески та сміх присутніх козаки 9 класу писали листа у Туреччину, козаки 7 класу «варили» куліш та приймали до свого коша «гідних».

Особливо запам’яталися творчо-мистецький виступ та стройовий впоряд гуртківців «Патріот України» ЦПР «Мрія», що працює на базі Перемозького НВК під керівництвом Бондарчук Любові Леонідівни. Одностайне виконання роєм волі ройового Красножона Вадима (учня 10 класу) ще раз підтвердило, що дотримання порядку й дисципліни, вдосконалення вміння володіти своїм тілом розвиває увагу, спостережливість, колективізм, виконавчість, загартовує волю.

Вихованці гуртка були учасниками та представляли Баришівщину у ІІ(обласному) етапіВсеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – 2019, який проходив у червні в м.Володарка. За готовність гуртківців захищати слабших, турбуватися про молодших, за бережливе ставлення до рідної землі, знання історії рідного краю, уміння скрізь і всюди чинити благородно та шляхетно, капітан українського реєстрового козацтва Баришівської ОТГ Максименко Андрій Вікторович висловив Подяку Довганинець Тетяні, Боковій Тетяні, Ярмольчик Дар´ї, Горбаню Олександру, Красножону Вадиму, Рихлику Богдану, Боровику Юрію, Христолюбському Вадиму.

Під козацькі запальні мелодії всі присутні поласували смачною козацькою кашею, приготованою Бишовцем Віталієм Івановичем.

Звичайно, важко було б організувати та провести таке дійство без вмілого організатора – заступника директора з навчально-виховної роботи Кирпенко Світлани Анатоліївни та класних керівників, які підготували своїх учнів до виступів.

/Files/images/P91011-133150(1).jpg

Хто як не педагогі повинні дбати про підростаюче покоління, сіяти в душах дітей повагу до історії свого народу, бо козацтво – це наше славне минуле, а як відомо, без минулого немає майбутнього.

/Files/images/P91011-125136.jpg

/Files/images/P91011-131019.jpg

Головне козацьке свято – Покрова!

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови. “Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем". Для українських козаків цей день був також найбільш шанованим святом. Саме тоді у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю Заступницею і Покровительницею.

Вже третій рік поспіль учні Перемозького НВК є вихованцями - джурами гуртка ЦПР «Мрія» «Патріот України» на чолі з керівником Максименком Андрієм Вікторовичем, капітаном ВГО Українського Реєстрового Козацтва. Виховуючи у своїх вихованців здоровий спосіб життя, фізичну загартованість, любов до рідної землі, не забуває Андрій Вікторович і про духовне збагачення своїх джурят. Саме з цією метою, у свято Покрови, юні козаки відвідали богослужіння у місцевому храмі «Різдва Пресвятої Богородиці». На молебні за Україну пом'янули загиблих воїнів на Сході та, на спомин про їх загиблі душі, козаки вдарили у храмові дзвони.

Дивлячись на сьогодення , просимо святу Богородицю захистити своїм Покровом наших мужніх воїнів-козаків, що бережуть і захищають кордони своєї країни.

Обласна конференція

13 жовтня члени гуртка ЦПР «Мрія» «Юний дослідник – краєзнавець», що діє на базі Перемозького НВК, під керівництвом Кучери Віри Петрівни, в складі делегації Туркової Анастасії, Довганинець Тетяни, Бутковського Яна, Киреєва Антона були учасниками обласної конференції краєзнавчої експедиції «Київщина козацька», яка проходила в м. Бориспіль в гімназії «Перспектива».

Учасники конференції зібралися як з правобережної так із лівобережної Київщини. В програмі конференції проходила урочиста лінійка відкриття конференції, пленарне засідання і секційні засідання.

На секційному засіданні виступала Туркова Анастасія, яка презентувала роботу «Ядлівка – село козацьке» та отримала сертифікат учасника обласной конференції.

Після цього всі відвідали музей козацької слави Кучаківської школи І-ІІІ ступенів ім. Сулими.

Учасники делегації отримали масу задоволення та позитивних вражень від побаченого та почутого.

На засіданні круглого столу

19.11.2015 року відбулося засідання круглого столу на тему: «Гайдамацький рух у світлі нових історичних досліджень» в с. Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району в «Спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», в якому брали участь учні 9-11 класів, слухачі шкільних районних відділень МАН України Київської області.

Учні Перемозького НВК Гоменюк Анастасія та Ткаленко Альвіна на чолі із вчителем історії Бондарчук Л.Л. взяли участь у засіданні цього столу.

На засіданні виступив Є.В.Букет, член правління Національної спілки краєзнавців України, який видав понад 10 збірок, що стосувалися українського краєзнавства. Науковець представив нову книгу «Іван Бондаренко», у якій розповідав про добу Коліївщини, про нові результати досліджень. З його доповіді ми дізналися про нові нюанси небайдужості людей до історії свого народу, про невтомну працю, про участь у науково-дослідницькій роботі.

Також виступав науковець, директор видавництва історичної літератури «Стікс», з доповіддю про особливості українських земель в період Гайдамацького руху. Науковець акцентував увагу на ставлення інших держав щодо українських земель.

Виступала Петровська Т.А., яка підвела підсумки науково-дослідницьких робіт МАН за минулий рік, розповіла про оформлення даних робіт та акцентувала увагу на цікавості тем з історії України при написанні робіт. Також до виступу була запрошена працівник Боярського краєзнавчого музею, яка розповідала про діяльність музею та запрошувала всіх бажаючих відвідати даний заклад. Слово було надано трьом учням з навчальних закладів, які представляли свої дослідницькі роботи.

Атмосфера у залі не залишила байдужими учасників і слухачів. І, маємо надію, що в серцях присутніх загорілась іскра небайдужості, доброти і праці на благо України.

Кiлькiсть переглядiв: 634

Коментарi